Results for Gelt Wood - 09-Feb-2019

...return to index

Course Results

Green

Results

4.7km 165m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Steve Birkinshaw WCOC M50 37:27  
2nd Sam Stead WCOC M21 47:57 +10:30
3rd Matthew Foskett DUOC M21 48:36 +11:09
4th Karen Parker BL W55 49:24 +11:57
5th Dan Parker BL M55 49:42 +12:15
6th Keith Tonkin BL M60 50:13 +12:46
7th Stuart Graham SOLWAY M50 51:43 +14:16
8th Tom Matthew SROC M45 52:15 +14:48
9th Emily Brown BL W20 53:16 +15:49
10th Jamie Rennie WCOC M45 53:24 +15:57
11th Zoe Graham SOLWAY W20 54:06 +16:39
12th Mark Hawker BL M50 55:52 +18:25
13th Stella Lewsley BL W65 58:28 +21:01
14th Colin Valentine WCOC M55 59:36 +22:09
15th Steven Breeze WCOC M45 60:07 +22:40
16th Scott Simpson BL M40 61:13 +23:46
Green standard time 61:13
17th Paul Goldsmith NATO M45 63:14 +25:47
18th Stephen Eastley BL M65 65:33 +28:06
19th Dave Peel NN M40 67:46 +30:19
20th Tim Cheetham   M60 68:01 +30:34
21st Raymond Wren BL M70 68:28 +31:01
22nd Chris Lates BL M75 68:40 +31:13
23rd James Weir BL M16 69:31 +32:04
24th Daniel Murphy DUOC M21 73:31 +36:04
25th Debbie Thompson BL W60 76:18 +38:51
26th Jenny Wren BL W65 77:09 +39:42
27th Karen Blackburn BL W70 86:14 +48:47
28th Richard Evans BL M65 87:37 +50:10
29th Philip Nichols BL M60 91:53 +54:26
30th Max Arthur RR M55 106:12 +68:45
  Andrew Bell BL M65 m9-13 m15-17  

Short Green

Results

3.7km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Natalie Hawkrigg BL W45 41:22  
2nd Alex Matthew SROC M16 43:20 +1:58
3rd Cate Matthew SROC W14 50:55 +9:33
4th Carol Graham SOLWAY W50 50:56 +9:34
5th Fred Miller NATO M65 54:59 +13:37
6th Jo Matthew SROC W45 55:43 +14:21
7th James Birkinshaw WCOC M16 56:31 +15:09
8th Rosalind Weir BL W14 57:32 +16:10
9th Charles Weir BL M55 57:37 +16:15
10th Jane Yates BL W45 61:35 +20:13
Short Green standard time 62:03
11th Helen Rennie WCOC W45 63:14 +21:52
12th Dick Whitworth BL M80 68:21 +26:59
13th Geoff Armer BL M70 81:53 +40:31
14th Anita Evans BL W65 89:45 +48:23
15th Anita Laird BL W75 90:09 +48:47
16th Angela Whitworth BL W75 110:44 +69:22
  Omar Rasgado DUOC M21 m7-13  
  Janice Nichols BL W60 rtd  

Orange

Results

3.1km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Hannah Birkinshaw WCOC W12 48:06  
2nd Monty Ruddick + family     53:08 +5:02
3rd Dylan Clarke   M5 65:58 +17:52
4th Leo Walsh   M6 66:09 +18:03
5th Louis Clarke   M6 66:11 +18:05
6th George Rennie WCOC M12 67:43 +19:37
Orange standard time 72:09
7th Thomas Hartley BL M10 73:43 +25:37
8th Kieran Graham BL M14 76:00 +27:54
9th Elizabeth Gardner + family STAG W21 81:08 +33:02
10th Richard Wood + family     99:40 +51:34
11th Matthew Hartley BL M10 100:08 +52:02